הנחות לחברי מועדון | משלוחים חינם*

תכשיטים עם יהלומים שחורים
No products were added to the wishlist.

רשימת מועדפים (0)

מבט מעמיק על יהלומים שחורים

יהלומים שחורים הידועים גם בשם קרבונדו(Carbonado), עוררו את העניין של תכשיטנים וחובבי אבני חן ברחבי העולם. עם הגוון הכהה המפתה והמקורם המסתורי, אבני החן הנדירות הללו הופכות פופולריות יותר ויותר. במדריך מקיף זה נתעמק בעולם היהלומים השחורים, נחשוף את תכונותיהם, מקורותיהם ושימושיהם, וכן נעניק עצות כיצד לבחור ולטפל בהם.

תכשיטים עם יהלומים שחורים
טבעת חצי איטרניטי עם יהלומים שחורים מקולקציית BLACK

מהם יהלומים שחורים?

יהלומים אלו הם סוג יהלום ייחודי ונדיר הבולט בזכות צבעם העמוק והכהה. בניגוד ליהלומים לבנים מסורתיים, יהלומים שחורים הם אטומים ובעלי מספר גבוה של תכלילים, שהם פגמים המעניקים להם את צבעם האופייני. יהלומים אלו מצויים בעיקר בברזיל וברפובליקה המרכז אפריקאית, והם משערים שהם בני יותר משלושה מיליארד שנים. הם מורכבים מאטומי פחמן, בדיוק כמו יהלומים אחרים, אבל מה שמייחד אותם הוא הנוכחות של גרפיט, פחמן אמורפי והמטיט.

המקורות והמיתוסים סביב יהלומים שחורים

מקורם של יהלומים אלו אפוף מסתורין, עם מספר תיאוריות המנסות להסביר כיצד הם נוצרו. תיאוריה פופולרית אחת מציעה שהם נוצרו מפגיעת מטאוריט, בעוד שאחרות מאמינות שהם נוצרו בתנאי לחץ גבוה בתוך כדור הארץ. ישנם גם מיתוסים ואגדות רבים הקשורים לאבנים שחורות ויפות, כאשר תרבויות מסוימות מאמינות שיש להם כוחות הגנה או שהם יכולים להביא מזל טוב. למרות המסתורין סביב מקורותיהם, יהלומים אלו שימשו בצורות שונות של תכשיטים וקישוטים במשך מאות שנים.

בחירה וטיפול ביהלומים בצבע שחור

כאשר מדובר בבחירת יהלום שחור, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. החיתוך, משקל הקראט וגימור פני השטח של היהלום משחקים כולם תפקיד בקביעת המראה הכללי והערך שלו. חשוב לבחור ביהלום חתוך היטב, שכן זה ישפר את היופי הטבעי שלו. מבחינת טיפול, אבני חן שחורות דורשות תחזוקה נמוכה יחסית. עם זאת, יש לנקות אותם באופן קבוע כדי לשמור על הברק שלהם ולהרחיק אותם מחומרים כימיים קשים שעלולים לפגוע באבן.

הפופולריות העולה של יהלומים שחורים בתכשיטים

בשנים האחרונות, אנו עדים לעליה בביקוש עבור יהלומים אלו, במיוחד בעולם התכשיטים. הם משמשים כיום במגוון תכשיטים, החל מטבעות אירוסין ועד שרשראות וצמידים. המראה הייחודי והמקור המסתורי שלהם הופכים אותם לבחירה פופולרית עבור אלה המחפשים להצהיר עם התכשיטים שלהם. בנוסף, יהלומים בצבע כהה הם לרוב זולים יותר מאשר עמיתיהם הלבנים, מה שהופך אותם לאופציה אטרקטיבית עבור בעלי תקציב.

תקציר המאמר

חקור את העולם של יהלומים שחורים. התעמקו במקורות, במאפיינים ובטיפים לטיפול באבני חן נדירות אלו, וגלו מדוע הן בחירה פופולרית ובמחיר סביר.

הירשמו ותקבלו את כל הכתבות, העדכונים והמבצעים לפני כולם

תכשיטים עם יהלומים שחורים

אולי יעניין אותך

Scroll to Top