הנחות לחברי מועדון | משלוחים חינם*

דירוג יהלומים: דירוג קראט
No products were added to the wishlist.

רשימת מועדפים (0)

דירוג יהלומים: דירוג קראט

את דירוג היהלומים אנחנו מתחילים בשקילה ומדידה של קראט האבן. תחילה, מהו קראט?

קראט היא יחידת מדידה המשמשת לשקילת יהלומים ואבני חן יקרות אחרות. קראט אחד שווה ערך ל-200 מיליגרם, או 0.2 גרם. חשוב לציין שמשקל קראט אינו בהכרח מתאם לגודל החזותי של יהלום. שני יהלומים באותו משקל קראט יכולים להיראות שונים בגודלם בהתאם לחיתוך ולפרופורציות שלהם.

דירוג קראט

משקל קראט נמדד בדרך כלל עד המאה העשרונית ולאחר מכן מעוגל לנקודה הקרובה ביותר. לדוגמה, יהלום במשקל 0.349 קראט יופיע כ-0.35 קראט. מחירו של יהלום עולה עם משקל הקראט שלו, אך לא באופן ליניארי. יהלומים גדולים יותר הם נדירים יותר ולכן בעלי ערך רב יותר לקראט.

נקודות קראט

משקלי יהלומים מתבטאים גם בנקודות, כאשר קראט אחד שווה ל-100 נקודות. אז, יהלום ששוקל 0.25 קראט יכול להיות מתואר גם כיהלום 25 נקודות.

קראט וערכו

בעוד משקל קראט גדול יותר יכול לתרום לערכו של היהלום, זה לא הגורם היחיד. שני יהלומים באותו משקל קראט יכולים להשתנות משמעותית במחיר ובאיכות הנתפסת על סמך חיתוך, צבע ובהירות שלהם. יהלום קטן יותר עם חיתוך, צבע ובהירות מצוינים יכול להיות בעל ערך רב יותר מיהלום גדול יותר עם מאפיינים גרועים.

לסיכום

קראט הוא היבט קריטי בדירוג יהלומים, המשקף את המשקל ובמידה מסוימת את גודלו של היהלום. עם זאת, אין להתייחס אליו בנפרד. החיתוך, הצבע והניקיון של היהלום הם גם גורמים חיוניים בקביעת איכותו וערכו הכוללים.

מאמר זה הינו חלק מסדרת מאמרי ידע על דירוג יהלומים של מיטס תכשיטים

תקציר המאמר

קראט, חיתוך, צבע ובהירות. במדריך זה, אנו מתעמקים בכל היבט כדי לעזור לך לבצע בחירה מושכלת בMITTHS על ידי הבנת דירוג יהלומים: דירוג קראט

הירשמו ותקבלו את כל הכתבות, העדכונים והמבצעים לפני כולם

דירוג יהלומים: דירוג קראט

אולי יעניין אותך

Scroll to Top