הנחות לחברי מועדון | משלוחים חינם*

דירוג יהלומים: דירוג חיתוך
No products were added to the wishlist.

רשימת מועדפים (0)

דירוג יהלומים: דירוג חיתוך

דירוג חיתוך של יהלום מתייחס לאופן שבו הוא עוצב והפנים מצורתו הגסה. זהו גורם מכריע שכן הוא משפיע על הברק של היהלום, האש (פיזור האור לצבעים) והנצנץ (הניצוץ). יהלום חתוך היטב ייראה מבריק ולוהט יותר, בעוד שיהלום בליטוש גרוע יכול להיראות עמום, גם אם יש לו צבע ובהירות מושלמים.

דירוג קראט

המכון הגמולוגי של אמריקה (GIA), אחד מארגוני דירוג היהלומים המוערכים ביותר, משתמש בסולם הבא כדי לדרג חיתוך יהלומים:

מעולה: ליהלום יש ברק ואש מירביים. הפרופורציות והיישור של ההיבטים אופטימליים, ומאפשרים לאור להיכנס ולצאת מהיהלום בצורה היעילה ביותר.

טוב מאוד: ליהלום עדיין יש ברק ואש משמעותיים, אבל ייתכנו כמה בעיות קלות עם הפרופורציות או היישור של ההיבטים. יהלומים אלו מציעים איזון טוב בין איכות לעלות.

טוב: ליהלום יש ברק ואש הגונים, אבל יש בעיות בולטות לפרופורציות או ליישור ההיבטים. יהלומים אלו עשויים להיות סבירים יותר אך לא יהיו בעלי השפעה חזותית זהה לדרגות גבוהות יותר.

הוגן: היהלום הפחית את הברק והאש עקב בעיות משמעותיות עם הפרופורציות או יישור ההיבטים. יהלומים אלו זולים יותר אך עשויים להיראות עמומים או חסרי חיים.

גרוע: ליהלום יש ברק ואש מינימליים, עם בעיות קשות באיכות החיתוך. יהלומים אלו בדרך כלל אינם מומלצים לתכשיטים בשל חוסר המשיכה החזותית שלהם.

גורמים המשפיעים על דירוג חיתוך

מספר גורמים ספציפיים משפיעים על איכות החיתוך של יהלום:

פרופורציות: זה כולל את יחסי הגודל והזווית בין חלקים שונים של היהלום, כגון השולחן (החלק העליון השטוח), הכתר (החלק העליון), החגורה (החלק האמצעי), הביתן (החלק התחתון) , והקולט (הנקודה הקטנטנה בתחתית).

סימטריה: זה מתייחס עד כמה ההיבטים מיושרים זה עם זה. אם היבטי היהלום אינם מיושרים, זה יכול להשפיע לרעה על המראה שלו.

פוליש: זה קשור למידת ההחלקה והגימור של היבטי היהלום. ליטוש לקוי יכול להפחית את הברק של היהלום.

גודל וצורת זווית: לגודל ולצורה של הזווית(facet) יש גם תפקיד מכריע בקביעת אופן האינטראקציה של האור עם היהלום.

לסיכום

על ידי ניתוח קפדני של גורמים אלו, גמולוג מיומן יכול להקצות דירוג חיתוך אשר משקפת במדויק את הביצועים החזותיים של היהלום. זכרו, בעוד שדרגת חיתוך גבוהה יותר מעידה בדרך כלל על יהלום יפה יותר, גם העדפה אישית משחקת תפקיד משמעותי בבחירת היהלום המתאים עבורכם.

מאמר זה הינו חלק מסדרת מאמרי ידע על דירוג יהלומים של מיטס תכשיטים

תקציר המאמר

קראט, חיתוך, צבע ובהירות. במדריך זה, אנו מתעמקים בכל היבט כדי לעזור לך לבצע בחירה מושכלת בMITTHS על ידי הבנת דירוג יהלומים: דירוג חיתוך

הירשמו ותקבלו את כל הכתבות, העדכונים והמבצעים לפני כולם

דירוג יהלומים: דירוג חיתוך

אולי יעניין אותך

Scroll to Top